Študentom ošetrovateľstva sme zorganizovali wokrshop

Univerzitná nemocnica Martin pripravila pre študentov ošetrovateľstva zaujímavý workshop, na ktorom si mohli vyskúšať rôzne úlohy, s ktorými sa budú v praxi stretávať. UNM sa aj takto snaží pomôcť pripraviť budúce sestry na prácu v zdravotníctve. Tomu nasvedčovalo aj samotné motto podujatia – „Buďte pripravení, nie prekvapení“. Workshopu „Sestry – mentori UNM študentom ošetrovateľstva“ sa zúčastnilo viac ako 50 študentov, prevažne z Martina a Ružomberka.

Pod vedením chirurgických sestier Mgr. Jany Findurovej a Mgr. Emílie Lidákovej si vyskúšali starostlivosť o pacienta s invazívnymi vstupmi – starostlivosť  o centrálny venózny katéter, periférne venózne vstupy či meranie centrálneho venózneho tlaku.

S Mgr. Luciou Martiníkovou a Bc. Dominikou Luptákovou si ukázali starostlivosť o neurochirurgického pacienta s externou drenážou.

Špecifiká ošetrovateľskej starostlivosti pacientov na intenzívnom lôžku si natrénovali so sestrami a s vrchnou sestrou Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Mgr. Silviou Tomášovou. Študenti si mohli vyskúšať starostlivosť o ústnu dutinu pacienta, ktorý je v bezvedomí, odsávanie sekrétov z dýchacích ciest intubovaného pacienta, aj preväz a ošetrenie tracheostomickej kanyly.

Úlohu sestry pri kardiopulmonálnej resuscitácii ukázali Mgr. Jana Rónová a Mgr. Radka Jurčová. 

Podobné podujatia s mentormi Univerzitnej nemocnice Martin chystáme aj v budúcnosti.

13.06.2022

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.