Ako sa objednať na COVID test

Najjednoduchší spôsob je stiahnuť si bezplatnú aplikáciu „moje ezdravie“ do mobilného telefónu. V aplikácii, ktorá je produktom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI), klient vyplní potrebné údaje a následne ho bude kontaktovať pracovník Call centra NCZI. Systém mu vygeneruje termín odberu a mobilné odberové miesto. Termín a miesto oznámi klientovi aplikácia formou SMS správy. Zároveň sa mu vygeneruje tzv. COVID pass (čiarový a číselný kód), ktorým sa preukáže na mobilnom odberovom mieste. Klient musí pridelený termín, čas a klinické pracovisko presne dodržať. O výsledku testu bude informovaný prostredníctvom SMS správy. Okrem mobilnej aplikácie sa dá rovnakým postupom na testovanie prihlásiť aj prostredníctvom webstránky korona.gov.sk.

Na odber biologického materiálu slúži v UNM samostatné odberné miesto, ktoré sa nachádza pri zadnej bráne. Prístup je možný autom alebo pre peších z ulice Bottova (cesta popri železničnej trati), miesto vstupu je presne označené informačnými tabuľami. Klienti, ktorí sú objednaní na testovanie na Covid-19, neprechádzajú cez červený triážny stan, ale prichádzajú priamo na odberné miesto cez ulicu Bottova. Odporúčame, aby na testovanie prišli individuálnou dopravou.

Pred plánovanou operáciou sa aktuálne COVID test nevyžaduje. Pacienti však musia mať urobené predoperačné vyšetrenia. Objednávanie sa realizuje telefonicky cez Klientske centrum UNM (+421 43 4203 994 alebo +421 43 4203 995). Predoperačné vyšetrenia môže UNM spraviť len tým pacientom, ktorí budú v nemocnici operovaní.

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.