Anestéziológovia diskutovali o nástrahách pri liečbe svojich pacientov

Po trojročnej prestávke zorganizovala Klinika detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM a JLF UK odborné podujatie Valčianske nástrahy. Vďaka zaujímavým prednáškam aj malebnému prostrediu prilákal 4. ročník konferencie do Valčianskej doliny množstvo odborníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky.

Lekári sa venovali aktuálnej problematike Covidu-19, postcovidovým stavom u detí, či syndrómu PIMS, ktorý postihuje deti po infekcii koronavírusom. „Máme aj rôzne iné témy, keďže lekári a zdravotné sestry si chcú od covidu trochu oddýchnuť. Okrem detských anestéziológov sa k nám pripojili aj anestéziológovia pre dospelých pacientov, ktorí tvoria dosť veľkú časť prednášajúcich,“ informoval odborný garant podujatia doc. MUDr. Slavomír Nosáľ, PhD., prednosta martinskej KDAIM. Ako ďalej dodal, konferencia okrem zaujímavých prednášok láka aj neformálnym prostredím a atmosférou, vďaka ktorej sa na nej zdravotníci cítia príjemne. „Na rozdiel od veľkých kongresov máme čas a priestor rozvíjať diskusiu na prednesené témy, čo je pre poslucháčov veľkou devízou,“ doplnil prednosta detskej anestéziológie UNM s tým, že zámerom podujatia je priniesť na rôzne problematiky viac uhlov pohľadu. „Za Univerzitnú nemocnicu Martin sme priniesli témy týkajúce sa detských anestéziologických tímov, detskej chirurgie, prednášajú aj kolegovia z Kliniky detí a dorastu a z Neonatologickej kliniky,“ doplnil docent Nosáľ.

Súčasťou trojdňového podujatia Valčianske nástrahy bol aj športový program či spoločenský večer. Kongres je podľa odborného garanta docenta Nosáľa pokračovaním podujatia, ktoré malo v Českej republike viac ako 20-ročnú históriu.

 

20.05.2022

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.