Charitatívny beh martinských medikov

Odovzdanie daru od martinských medikov

Študenti Jesseniovej lekárskej fakulty opäť ukázali, že medici dokážu pomôcť  druhým nielen šikovnými hlavami, ale aj  charitatívnym zmýšľaním. Na druhom ročníku Martinského behu medikov, ktorý sa uskutočnil pod záštitou prof. Dušana Meška, vyzbierali viac ako 1700 eur a použili ich na kúpu dvoch pulzných oxymetrov pre Neonatologickú kliniku..

Je fascinujúce, keď mladí ľudia, budúci lekári, už teraz veľkoryso myslia na tých, ktorí potrebujú pomoc. Martinskí medici, ale aj širšia verejnosť, obetovali hospitalizovaným deťom kus svojho času. Behali nielen pre svoje zdravie, ale najmä pre zdravie tých najmenších a  najbezbrannejších na Neonatologickej klinike UNM.  Deklarovali tým aj veľmi priateľský a úzky vzťah fakulty a nemocnice v našom regióne.

Účastníci charitatívneho behu kúpou trička a výťažkom z afterparty prispeli sumou 1738 eur  na nákup medicínskych prístrojov. Vďaka spoločnosti European Medical Distribution, s podporou sponzorov kúpili na Neonatologickú kliniku nie plánovaný jeden, ale dva pulzné oxymetre. Tieto prístroje zachraňujú životy, pretože neustále kontrolujú činnosť srdca bábätka. Uľahčujú dôležitú prácu sestier a mamičkám malých pacientov dávajú pocit väčšej istoty.

313 účastníkov behu pozitívne ocenilo vynovenú trať i samotnú organizáciu podujatia. Charitatívny účel druhého ročníka Martinského behu medikov pozitívne pocity organizátorov aj účastníkov ešte zvýraznil.

Foto: Andrea Dudráková

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.