Hudobný týždeň v nemocnici

V Univerzitnej nemocnici v Martine sa počas prvého júlového týždňa po druhýkrát rozozvučali tóny hudobných nástrojov. Mesto Martin opäť spustilo unikátny projekt s názvom Hudba v meste. V rámci nemocnice sa vystúpenia realizovali v parku pred štrnástym pavilónom Kliniky detí a dorastu. Pacienti a návštevníci nemocnice si mohli vypočuť klasiku, ale aj popové variácie v podaní českých a slovenských hudobných telies. Vystúpilo Sláčikové kvarteto ART, Hornkvartet Ostrava, sláčikové trio Brnenskej filharmónie a Excess Quartet.

Okrem areálu nemocnice znela hudba aj na martinskom Memorandovom námestí, na Ulici M.R. Štefánika, na námestí sídliska Sever a pri zmrzline Adria na Stráňach. Koncertujúci sa stretli s ešte vyšším počtom záujemcov ako minulý rok, a to aj vďaka priaznivému počasiu a obmene lokalít z minulého ročníka.

Usporiadateľom hudobného minifestivalu je mesto Martin, Kultúrna scéna Martin a občianske združenie Luscinia, ktoré sa snaží o zlepšenie kultúrneho povedomia v oblasti vážnej hudby v regióne Turca. Toho roku chceli koncertami upriamiť pozornosť aj na 100. výročie založenia 1. Československého štátu, preto pozvali aj interpretov z Čiech. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou viceprimátora Mesta Martin Imricha Žiga.

 

6.7.2018

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.