Lôžka pre sprievodcov detských pacientov

Občianske združenie Klub železných matiek darovalo Klinike detí a dorastu šesť skladacích postelí

Občianske združenie Klub železných matiek darovalo Klinike detí a dorastu šesť skladacích postelí vrátane matracov, vankúšov, paplónov a posteľnej bielizne. Postele sú určené rodičom a sprevádzajúcim osobám hospitalizovaných detí, pretože do univerzitnej nemocnice môže byť sprievodca prijatý k staršiemu dieťaťu najmä v závislosti na priestorových podmienkach, na epidemiologickej situácii a na aktuálnej obložnosti pracoviska. Martinská detská klinika má vďaka tomuto daru možnosť poskytnúť nocľah rodičom alebo sprevádzajúcim osobám viacerých pacientov súčasne. Dar skladacích postelíTri súpravy umiestnime na Oddelenie starších detí a adolescentov, ďalšie tri pôjdu na Oddelenie dojčiat a batoliat,“ uviedla vedúca sestra detskej kliniky Elena Kurhajcová. Dodala, že vybavenie je antialergické, prenosné a ľahko sa s ním manipuluje.

Klub železných matiek je nezávislé, apolitické a dobrovoľné občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou. Jeho cieľom je rozvíjanie hodnoty ženskej spolupatričnosti, pomoc ženám, ktoré sa ocitnú v spoločenskej izolácii, a tiež pomoc diskriminovaným ženám a ženám vystaveným násiliu akéhokoľvek druhu.

Univerzitná nemocnica ďakuje občianskemu združeniu za finančnú podporu a za zlepšenie podmienok pre sprievodcov detských pacientov hospitalizovaných na Klinike detí a dorastu JLF UK a UNM. 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.