Mikuláš potešil deti hospitalizované v UNM

Mikuláš v sprievode čerta a anjela navštívil deti, ktoré sú hospitalizované v Univerzitnej nemocnici Martin. Darčeky dostali aj bábätká na Neonatologickej klinike.

Aj tento rok si Mikuláš našiel cestu k deťom, ktoré musia tento čas tráviť na nemocničnom lôžku. Vďaka študentom Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine, ktorí ich prišli navštíviť prezlečení za Mikuláša, čerta, anjela a vianočných škriatkov. Medici spríjemnili sviatočný deň deťom na Klinike detí a dorastu ako aj na detskom oddelení Psychiatrickej kliniky UNM sladkými balíčkami aj spevom. Mikulášska akcia sa konala pod záštitou Martinského klubu medikov.

Na Neonatologickú kliniku sa tento rok Mikuláš s družinou nedostal. Dôvodom je dočasné presťahovanie Gynekologicko-pôrodníckej kliniky. Komplikované podmienky a priestorové obmedzenie návštevu Mikuláša v sprievode čerta s anjelom nedovolili. Na najmenšie detičky však napriek tomu nezabudol. „Pre všetky detičky si darčeky predsa len pripravil - v balíku boli papučky, čiapočky, cumlíky a rôzne iné potrebné veci. Mikulášsky pozdrav s odtlačenou nožičkou bol určený pre rodičov predčasne narodených detičiek a maminky zdravých detičiek sa ráno tešili z červených čižmičiek, ktoré obsahovali tie najvzácnejšie darčeky. Ani najmenšie detičky nezabudli na typický mikulášsky "outfit".  Verím, že sme urobili radosť rodičom, a tá sa preniesla aj na naše detičky,“ priblížila primárka martinskej neonatológie doc. MUDr. Katarína Maťašová, PhD.

 

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.