Mobilné odberové miesto na COVID test

Indikáciu na testy na ochorenie COVID – 19 vydáva Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Martine.  Na odber biologického materiálu je možné sa objednať telefonicky:  0902 740 766, 0910 770 754, 0910 185 754, alebo elektronicky cez stránky: http://www.ruvzmartin.sk/, https://korona.gov.sk/

Kde sa vykonávajú odbery?
Odber biologického materiálu sa realizuje pri zadnej bráne areálu UNM , vstup od Bottovej ulice od železničnej trate. UNM má na tento účel postavený modrý odberový stan v blízkosti II. Internej kliniky (pavilón č. 13). Pri zadnej bráne sú zároveň vyhradené miesta na parkovanie pre pacientov idúcich na vyšetrenie COVID – 19.

U koho sa vykonávajú odbery na mobilnom odberovom mieste?
Ide o osoby v domácej izolácii, ktoré sa vrátili z rizikových krajín, alebo z rizikových oblastí. Osoby, ktoré mali kontakty s pozitívnou osobou. Pacientov s príznakmi akútneho respiračného ochorenia. Pacientov, ktorí potrebujú  doplnenie vyšetrenia pred plánovaným operačným výkonom, alebo potrebujú preklad do iných zdravotníckych zariadení. Všetky tieto indikácie na vykonanie odberu na COVID – 19 reguluje RÚVZ.

Ako je pacient informovaný?
Po zaradení pacienta pracovníkom RÚVZ do odberového harmonogramu, tento obdrží SMS s dátumom a časom odberu a s tzv. COVID- PSS číslom, ktorým sa preukáže na mobilnom odberovom mieste. Výsledok vyšetrenia je pacientovi oznámený formou SMS do 48 hod.

Ako majú postupovať samoplatci?
Do samoplatcovského odberového harmonogramu sa pacient objednáva cez telefónne číslo Call centra 0800 820 010, kde získa všetky potrebné informácie, ako postupavť. 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.