Mobilné odberové miesto na COVID testy

Univerzitná nemocnica Martin realizuje dva druhy testov na ochorenie COVID-19. Ide o antigénové rýchlotesty a PCR testy. Testovanie sa vykonáva počas pracovných dní v samostatných odberných miestach vo vyhradenom areáli UNM, do ktorého je vstup z Bottovej ulice. Na oba druhy testov je potrebná rezervácia termínu cez online formulár. 

 

ANTIGÉNOVÉ RÝCHLOTESTY

Odbery biologického materiálu na antigénové testy vykonávajú študenti JLF UK v Martine. Odberové miesto sa nachádza v priestoroch, kde v súčasnosti realizujeme aj odbery na PCR testy. Testovať sa bude každý pracovný deň od 8.hod. Záujemci sa musia registrovať cez online rezervačný systém prístupný cez webovú stránku nemocnice. Antigénové testovanie je tam uvedené ako „Mobilné odberové miesto“

Rezerváciu na antigénový rýchlotest môžete urobiť tu:

https://www.objednatvysetrenie.sk/objednavka-vysetrenia.html?page_id=84263&zid=135208&druh_vysetrenia_id=2e5c5b70-7c52-4a9a-bb74-3c6c0b14cf1e

 

PCR TESTY

Indikáciu na PCR testy na ochorenie COVID – 19 vydáva Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Martine.  Na odber biologického materiálu je možné sa objednať telefonicky:  0902 740 766, 0910 770 754, 0910 185 754, alebo elektronicky cez stránky: http://www.ruvzmartin.sk/, https://korona.gov.sk/

Kde sa vykonávajú odbery?
Odber biologického materiálu sa realizuje pri zadnej bráne areálu UNM , vstup od Bottovej ulice od železničnej trate. UNM má na tento účel postavený odberový stan v blízkosti II. Internej kliniky (pavilón č. 13). Pri zadnej bráne sú zároveň vyhradené miesta na parkovanie pre pacientov idúcich na vyšetrenie COVID – 19.

U koho sa vykonávajú odbery na mobilnom odberovom mieste?
Ide o osoby v domácej izolácii, ktoré sa vrátili z rizikových krajín, alebo z rizikových oblastí. Osoby, ktoré mali kontakty s pozitívnou osobou. Pacientov s príznakmi akútneho respiračného ochorenia. Pacientov, ktorí potrebujú  doplnenie vyšetrenia pred plánovaným operačným výkonom, alebo potrebujú preklad do iných zdravotníckych zariadení. Všetky tieto indikácie na vykonanie odberu na COVID – 19 reguluje RÚVZ.

Ako je pacient informovaný?
Po zaradení pacienta pracovníkom RÚVZ do odberového harmonogramu, tento obdrží SMS s dátumom a časom odberu a s tzv. COVID- PSS číslom, ktorým sa preukáže na mobilnom odberovom mieste. Výsledok vyšetrenia je pacientovi oznámený formou SMS do 48 hod.

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.