Navštívili nás študenti 8-ročného gymnázia

Univerzitná nemocnica Martin zorganizovala pre študentov Gymnázia Jozefa Lettricha nevšednú exkurziu. Jej súčasťou bola aj návšteva niektorých kliník, kde na študentov čakali rôzne zaujímavé aktivity. Na Klinike detí a dorastu si mohli vyskúšať prácu s endoskopom, na Rádiologickej klinike sa zoznámili s najmodernejšími zobrazovacími technológiami, počas prehliadky dialyzačného strediska na 1. internej klinike mali možnosť vyspovedať pacientky, ktorým bola transplantovaná oblička. Resuscitáciu či umelé dýchanie si natrénovali na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny a ukázali sme im aj priestory Kliniky stomatológie, kde sa vzdelávajú budúci zubári.

Študenti tak dostali možnosť zažiť nemocnicu úplne inak. UNM sa aj takto snaží osloviť študentov a ukázať im, že práca v zdravotníctve môže byť veľmi zaujímavá.

 

25.05.2022

 

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.