Nemocnica obmedzuje plánovanú zdravotnú starostlivosť

Univerzitná nemocnica Martin prijala rad opatrení v záujme zabezpečenia starostlivosti o všetkých svojich pacientov, ako aj prípravy zdravotníckeho zariadenia na možný vyšší počet pacientov s ochorením spôsobeným koronavírusom.

 

Jedným zo zrealizovaných opatrení, ktoré sa priamo dotklo pacientov, bolo presmerovanie vchádzania pacientov na urgentný príjem. Tu zdravotnícky personál odoberie cestovateľskú anamnézu pacienta a jeho doprovodu  prostredníctvom videotelefónu a pri podozrení na ochorenie COVID-19 pacienta odošle na infektologické pracovisko UNM. Cieľom tohto opatrenia je chrániť ostatných pacientov, ktorí prídu s inými náhle vzniknutými zdravotnými ťažkosťami.

 

Ďalším opatrením je príprava reprofilizácie lôžok pre eventuálnu potrebu hospitalizácie pacientov s infekciou koronavírusom, ktorí môžu potrebovať špecializovanú zdravotnú starostlivosť v najbližších týždňoch.

 

UNM čiastočne zredukovala  svoju prevádzku. Cieľom priebežne aktualizovaných opatrení  je prispôsobiť rozsah poskytovanej zdravotnej starostlivosti súčasným personálnym kapacitám. Tieto sú aktuálne obmedzené v dôsledku neplánovaného výpadku personálu, ktorý musel ostať doma s deťmi po uzatvorení materských a základných škôl.

 

Vzhľadom na tieto skutočnosti obmedzujeme do odvolania plánované hospitalizácie, ako aj realizáciu plánovaných operácií. Dotknutí objednaní pacienti budú o tejto skutočnosti informovaní našim zdravotníckym personálom.

 

V záujme minimalizovania rizika prenosu koronavírusu na pacientov a zamestnancov sme tiež obmedzili prevádzku našich odborných ambulancií. Pokiaľ ste pacientami, ktorí plánovali návštevu niektorej z našich odborných ambulancií a váš zdravotný stav si nevyžaduje urgentné ošetrenie,  odložte návštevu UNM do pominutia rizika coronavírusovej infekcie. O zmene režimu ambulantných hodín sa informujte na našej webstránke alebo v callcentre.

 

 

Režim v UNM od 11.3.2020 zahŕňa poskytovanie:

  • Neodkladnej zdravotnej starostlivosti
  • Zdravotnej starostlivosti onkologickým pacientom
  • Zriedkavých, dlhodobo plánovaných výkonov spojených s krátkou hospitalizáciou
  • Zdravotnej starostlivosti, ktorej dlhší odklad by mohol viesť k zhoršeniu stavu pacienta
  • Zdravotnej starostlivosti špecifickej skupine pacientov, ktorých hospitalizácia minimálne vyťažuje kapacity UNM a je poskytovaná len v UNM v rámci žilinského kraja (detská psychiatria, detská rehabilitácia)
  • Zdravotnej starostlivosti zamestnancom UNM

 

 

Veríme, že tieto dočasné úpravy režimu poskytovania zdravotnej starostlivosti v našom zdravotníckom zariadení Vám nespôsobia nepríjemnosti. Ich cieľom je ochrániť Vaše zdravie a zabezpečiť naďalej poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre tých, ktorí to potrebujú.

 

Ďakujeme za Vaše pochopenie

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.