Nová liečba pre pacientov s Crohnovou chorobou

Klinika všeobecnej, viscerálnej a transplantačnej chirurgie UNM je jedným z troch pracovísk na Slovensku, kde je možná liečba komplexných perianálnych fistúl u pacientov s Crohnovou chorobou pomocou mezenchymálnych kmeňových buniek. Je to jedna z najnovších liečebných metód perianálnej formy Crohnovej choroby (PACD) a my sme veľmi radi, že môžeme aj takýmto spôsobom pomáhať našim pacientom. Veľká vďaka za spoluprácu určite patrí gastroenterológom z Internej kliniky gastroenterologickej, inštrumentárkam zo spoločných operačných sál, ako aj všetkému personálu chirurgickej kliniky.

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Jej presnú príčinu aj napriek vedeckým pokrokom nepoznáme. S jej vznikom je spojených viacero faktorov, žiadny však samotný ochorenie nevyvoláva.

25.05.2023

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.