Nové nebulizátory pre onkologických pacientov

Nebulizátory pre onkologických pacientov

Liga proti rakovine venovala časť výťažku z 22. ročníka verejno-prospešnej zbierky Dňa narcisov Univerzitnej nemocnici Martin. Finančná čiastka putovala na Kliniku hrudníkovej chirurgie JLF UK a UNM.

Príspevok v hodnote 3950,- EUR bol použitý na zakúpenie troch nebulizátorov Aerogen ULTRA s príslušenstvom pre onkologických pacientov. Tieto prístroje sú nevyhnutnou súčasťou pooperačnej starostlivosti po náročných resekčných operáciách u onkologických pacientov. Ich špecifikom je, že umožňujú pacientom prísun liečiv formou aerosólu. „Ide o liečebný postup, pri ktorom pacient vysokoúčinné liečivo inhaluje“ tvrdí doc. MUDr. Anton Dzian, PhD. prednosta Kliniky hrudníkovej chirurgie JLF UK a UNM.

Zariadenie pozostáva z ovládača a príslušenstva potrebného k nebulizácii (premene kvapalnej látky na plynnú). V porovnaní s inými zariadeniami má Aerogen ULTRA niekoľko pre pacientov dôležitých a prospešných výhod. Zabezpečuje, že sa až 17% liečiva usadí v pľúcnom epiteli. „Len pre porovnanie, pri bežných nízkoobjemových nebulizátoroch sa usádzajú len 3% liečivej látky“ dodáva docent Dzian.

Nové nebulizátory navyše nepotrebujú dodatočný prietok, sú vhodné pre liečivé roztoky, suspenzie, proteíny, peptíny a antibiotiká bez zostatkového objemu. Ich dominantou je úplne tichá prevádzka. Lige proti rakovine za finančný príspevok touto cestou srdečne ďakujeme.

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.