Pľúcna klinika má jednotku intenzívnej starostlivosti

Pľúcna klinika lôžka

Klinika pneumológie a ftizeológie čoskoro otvorí novú jednotku intenzívnej starostlivosti. Pracovisko so štyrmi lôžkami sa nachádza na oddelení 5/3 a bude  určené pre pacientov, ktorí si vyžadujú nepretržitú a vysoko špecializovanú zdravotnú starostlivosť. Vzniklo komplexnou rekonštrukciou priestorov, kde boli pôvodne tri samostatné izby pre pacientov. Dr. Kocan

Projekt bol realizovaný spoločne s rekonštrukciou priestorov určených pre vysoko infekčných pacientov hospitalizovaných na septickej časti Chirurgickej kliniky a transplantačného centra. V starom chirurgickom pavilóne na oddelení 4/3 vznikla moderná jednotka intenzívnej starostlivosti s dvomi lôžkami. Nemocnica v rámci tohto spoločného projektu preinvestovala viac ako 170-tisíc euro, ktoré získala z rozpočtových prostriedkov MZ SR.

Na oficiálnom odovzdávaní pracovísk sa zúčastnil štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Prof. MUDr. Stanislav Špánik, CSc. Ako uviedol, všetky slovenské nemocnice zriadené ministerstvom zdravotníctva pociťujú nedostatok finančných prostriedkov. "Mnohé budovy a ich vybavenie sú neadekvátne. Vo všetkých tých nemocniciach je čo naprávať a je tu veľký priestor pre nové investície," povedal počas návštevy UNM. 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.