Podávanie monoklonálnych protilátok

Univerzitná nemocnica v Martine začala s podávaním monoklonálnych protilátok Casirivimab / Imdevimab (MAB). Ide o špecifickú liečbu určenú pre pacientov infikovaných vírusom SARS-CoV-2 s pridruženými ochoreniami a seniorov nad 65 rokov, u ktorých existuje vysoké riziko ťažkého priebehu covidovej infekcie.

V súlade s Usmernením MZ SR č.Z091410-2021 liečbu indikuje ošetrujúci lekár a na základe registrácie na telefónom čísle 0908178172 je pacientovi pridelený termín, kedy mu budú monoklonálne protilátky  podané. Liek sa podáva ambulantne vo forme infúzie, pričom sa nevyžaduje následná hospitalizácia. Cieľom liečby pomocou MAB je zabrániť ťažkému priebehu, hospitalizácii a možnému úmrtiu rizikových pacientov.

Vyplnený indikačný formulár odovzdá ošetrujúci lekár pacientovi, prípadne ho môže odoslať priamo do UNM na kontaktnú adresu: martina.slezakova@uniba.sk"

 

Indikačný formulár k podávaniu lieku, ako aj informovaný súhlas pacienta nájdete na našej webstránke:

https://www.unm.sk/sites/default/files/ind_form_kasi_imde.pdf

https://www.unm.sk/sites/default/files/informovanysuhlas_kasi_imde.pdf

Image: 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.