Ružovým oblečením podporujeme boj za zdravé prsia

Október je mesiacom osvety za zdravé prsia. Zvýšiť pozornosť žien a upozorniť ich na dôležitosť prevencie proti rakovine prsníka sa snažíme aj na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Univerzitnej nemocnice Martin. Lekárky, zdravotné sestry a pôrodné asistentky nosia v októbri ružové tričká na podporu boja za zdravé prsia. Cieľom kampane je pripomínať ženám, že starostlivosť o zdravie je dôležitá a pravidelná kontrola dokáže rakovinu odhaliť včas, keď je ešte možné ochorenie úspešne liečiť.

Nárok na bezplatné skríningové mamografické vyšetrenie má každá žena vo veku 40-69 rokov. Ženám so zvýšeným rizikom rakoviny prsníka sa odporúča absolvovať mamografiu každý rok. Prevenciou rakoviny je aj samovyšetrenie prsníkov. Každá žena by si ho mala robiť pravidelne, najlepšie hneď po ukončení menštruácie a pri spozorovaní akejkoľvek zmeny vyhľadať lekára.  

 

21.10.2022

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.