Športovci z Winter Classic 2022 obdarovali malých pacientov UNM

Detské pracoviská Univerzitnej nemocnice Martin dostali poriadnu nádielku darov. Vďaka patrí športovcom, ktorí majú chuť a ochotu pomáhať. Koncom januára zorganizovali hokejový turnaj pod holým nebom - Winter Classic 2022 a z vyzbieraných peňazí nakúpili darčeky, ktoré spravia radosť deťom hospitalizovaným v martinskej nemocnici. Organizátori charitatívneho podujatia sa z výťažku rozhodli nakúpiť vecné dary pre Kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny, Neonatologickú kliniku a detské oddelenie Psychiatrickej kliniky UNM.

„Chcela by som sa poďakovať za tieto dary, ktoré spríjemnia pobyt našich najmenších pacientov, od novorodencov až po staršie deti. Čas, ktorý trávia v nemocnici, je niekedy veľmi dlhý a treba im pripraviť činnosti, ktoré im pomôžu rozvíjať sa. Tieto dary k tomu bohato prispejú. Veľmi si to vážime,“ povedala pri príležitosti odovzdania darov Mgr. Jana Vadkertiová, MBA - námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť UNM. Ako prezradili organizátori Winter Classic 2022 Marián Cibo Hazucha a Jozef Kerný, z vyzbieranej sumy boli sami milo prekvapení. „Podarilo sa nám vyzbierať oveľa viac peňazí, než ako sme dúfali a mohli sme tak nakúpiť dary v hodnote asi 2300 eur. K tomu sa nám podarilo vybaviť aj cez 2400 kusov džúsov. Pre nás je to motivácia pre ďalší ročník.“ Hokejisti komunikovali priamo s každou klinikou, aby mali presné informácie, čo najviac potrebujú. „Športové potreby, televízor, pomôcky do kuchynky, váhy, plienky, špeciálne polohovacie vankúše a mnoho ďalších vecí,“ spresnili Hazucha s Kerným.

Ako doplnil prednosta Psychiatrickej kliniky UNM doc. MUDr. Igor Ondrejka, PhD., veci, ktoré poputujú na ich detské oddelenie, budú pomáhať rozvíjaniu rehabilitačných aktivít pacientov. „Chcel by som sa poďakovať našim športovcom, ktorí nie prvýkrát prispeli sponzorsky k zveľadeniu nášho pracoviska. U nás sú hospitalizované deti s veľmi ťažkými duševnými poruchami, ktoré sú v celodennej aktivite. Vítame akúkoľvek pomôcku, ktorá pomôže rozšíriť spektrum rehabilitačných a psychoterapeutických aktivít a prispeje tak k rýchlejšiemu uzdraveniu.“ Pomoc si vážia aj na Klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny, ktoré je jedným zo 4 koncových pracovísk na Slovensku, kde končia tie najkritickejšie choré deti. Ako upozornil prednosta kliniky doc. MUDr. Slavomír Nosáľ, PhD., zdravotná starostlivosť, ktorú poskytujú je finančne extrémne náročná. „Preto každá pomoc, ktorá príde, je na pomoc týmto kriticky chorým deťom, ale aj personálu, ktorý sa o ne stará. Za naše pracovisko musím povedať, že sponzorských darov je raritne málo. Od týchto chlapcov je veľmi pekné, že takéto niečo zorganizovali. Veľmi si to vážime, obetovali svoj čas, priestor a námahu, všetky veci budú rozumne využité,“ uviedol doc. MUDr. Slavomír Nosáľ, PhD.

Na Neonatologickú kliniku poputujú aj pestrofarebné látky, ktoré budú využité v inkubátoroch pre kriticky chorých novorodencov. „Pomoc si veľmi vážime, nie je to len pre nás, ako personál kliniky, ale samozrejme pre našich najmenších a najzraniteľnejších pacientov. Tým, že sme pracovisko, ktoré zastupuje celý región severného Slovenska, kriticky chorých novorodencov máme veľmi veľa a dary nám pomáhajú. Je pekné, že títo chlapci v dnešnej dobe spojili svoje sily a dokázali vyzbierať peniaze na také veľké množstvo darov,“ povedala vrchná sestra neonatológie Mgr. Tatiana Mikitová. Klinika sa športovcom poďakovala aj špeciálnym darom – obrázkom s hokejovou tematikou, ktorý vytvorili z odtlačkov nožičiek bábätiek.

08.03.2022

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.