Univerzitnú nemocnicu Martin navštívila prezidentka SR Zuzana Čaputová

Pri príležitosti 101. výročia založenia Československa navštívila v utorok 29. októbra mesto Martin prezidentka SR Zuzana Čaputová. Súčasťou jej programu bola v poobedných hodinách aj návšteva Univerzitnej nemocnice Martin. UNM sa tak stala prvou nemocnicou, ktorú pani prezidentka od nástupu do funkcie poctila svojou návštevou.

V úvode absolvovala Zuzana Čaputová stretnutie s vedením nemocnice. Na krátkom rokovaní jej bola predstavená nie len história martinskej nemocnice, ktorá v minulom roku oslávila 130. výročie vzniku, ale aj budúcnosť, ktorou je zámer vybudovať úplne novú a modernú nemocnicu. „Ukázali sme jej, že aj v podmienkach v akých fungujeme dnes, v starých priestoroch, sa dá robiť špičková medicína. Predstavili sme jej pracoviská, ktoré ona sama chcela navštíviť, ale aj tie, ktoré sme jej chceli ukázať my,“ uviedol generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin MUDr. Dušan Krkoška, PhD., MBA. Prezidentka SR Zuzana Čaputová najskôr pozdravila malých pacientov na oddelení pediatrickej intenzívnej medicíny Kliniky detí a dorastu. Na rádiologickej klinike sa v krátkosti zoznámila aj s fungovaním pracoviska angiografie. Prehliadku martinskej nemocnice ukončila návštevou malých bojovníkov, predčasne narodených detí, na Neonatologickej klinike.  

„Je tu naozaj veľa excelentných lekárov aj excelentných pracovísk, ktoré majú prvenstvá v mnohých oblastiach. Veľmi ma zaujal aj ich, ako to sami nazvali sen, ktorý majú, o výstavbe novej nemocnice. Je v pláne, ak sa všetko podarí a bude schválené požiadanie o vydanie územného rozhodnutia. Novú nemocnicu by som mestu Martin, ale aj jeho širokému okoliu, veľmi priala,“ povedala na záver návštevy. Prezidentka s vedením nemocnice hovorila aj problémoch, ktoré UNM aktuálne trápia. „Rovnako ako iné nemocnice má aj Univerzitná nemocnica Martin problém s nedostatkom financií a nedostatkom sestier. Pýtala som sa vedenia nemocnice aj na to, ako vnímajú stiahnutie návrhu stratifikácie nemocníc, ako by navrhovaná špecializácia prispela k výkonom na ich špičkových pracoviskách a čo by podľa ich skúseností a znalostí slovenským nemocniciam najviac pomohlo.“ Prezidentku Zuzanu Čaputovú zaujala aj úzka spolupráca martinskej nemocnice a Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine.

30.10.2019

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.