UNM na Veľtrhu práce v zdravotníctve

Univerzitná nemocnica Martin sa zúčastnila na Veľtrhu práce v zdravotníctve, ktorý sa konal 29. marca 2022. Na podujatí, ktoré je najväčšie svojho druhu v širokom okolí vystavovalo 29 nemocníc a zdravotníckych zariadení zo Slovenska a Českej republiky. Veľtrhu priestoroch auly Magna Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine sa zúčastnilo 680 študentov medicíny a ošetrovateľstva.

Na podujatí sa mohli o pracovných možnostiach, rezidentskom štúdiu, podnikovom štipendiu, pracovných benefitoch a kariérnom raste študenti porozprávať priamo so zástupcami personálneho oddelenia, so samotnými zdravotníkmi aj predstaviteľmi vedenia martinskej nemocnice. Súčasťou stánku UNM bolo vyplnenie krátkeho dotazníka, ktorý zisťoval preferencie pri výbere povolania budúcich lekárov a zdravotných sestier. Študenti v ankete hlasovali, ktorá medicínska oblasť je pre nich najlákavejšia a chceli by sa jej vo svojej profesionálnej kariére ďalej venovať. Súčasne si v stánku UNM mohli pomocou špeciálnej UV lampy vyskúšať, či poznajú správny postup hygieny rúk.

Okrem stánkov, kde sa jednotlivé nemocnice prezentovali, boli v programe veľtrhu aj zaujímavé wokrshopy a diskusia.

23.03.2022

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.