Oznamy

Od 29. júla bude vstup do UNM z Kollárovej ulice opäť OBOJSMERNÝ. Na výjazd z parkoviska pre pacientov bude po ukončení 1. etapy prác znova slúžiť Štefanovičova ulica.

V okresoch Martin a Turčianske Teplice došlo v posledných dvoch týždňoch k vzostupu chorobnosti akútnych respiračných ochorení a ochorení Covid-19. Na základe toho vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Martine rozhodnutie, podľa ktorého platí od pondelka 25.

Medici chcú pomáhať ešte predtým, ako sa stanú lekármi, preto začali pred siedmimi rokmi organizovať Martinský beh medikov. Každý rok zlepšovali toto podujatie, pridávali sprievodný program a aktivity až vznikol Festival medikov s podnázvom ŽI A NECHAJ ŽIŤ.  

Univerzitná nemocnica Martin má pre verejnosť naďalej zriadené odberné miesto na PCR a na antigénové testovanie. Vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu sa testy vykonávajú 3 dni v týždni - v pondelok, v stredu a v piatok.

Univerzitná nemocnica Martin ukončila so súhlasom Ministerstva zdravotníctva SR k 1. aprílu 2022 činnosť vakcinačného centra. Zároveň bola ukončená prevádzka výjazdovej očkovacej služby, ktorá zabezpečovala očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb a imobilných občanov v obciach.

Prijmeme na odbornú stáž zdravotníkov z Ukrajiny. Pre bližšie informácie kontaktujte personálne oddelenie UNM: +421 43 4203 382

Univerzitná nemocnica v Martine ukončuje podávanie monoklonálnych protilátok proti SARS-CoV-2 (bamlanivimab + etesivimab a casirivimab + indevimab), nakoľko majú výrazne obmedzenú účinnosť na variant omikron. Preto nie sú  odporúčané v liečbe rizikových pacientov s ochorením COVID-19.

Z dôvodu zvýšenia komfortu zriadila Univerzitná nemocnica Martin vo svojom areáli verejné WC určené pre pacientov a návštevy. Toalety tzv. kontajnerového typu sú umiestnené v zónach nemocnice, ktorými počas dňa prejde najväčšie množstvo ľudí.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.