Oznamy

Univerzitná nemocnica Martin poskytuje možnosť očkovania proti ochoreniu Covid-19 len posilňujúcimi dávkami (nie prvé dávky očkovania).

Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR so sídlom v Martine sa v Univerzitnej nemocnici povoľujú návštevy na všetkých lôžkových oddeleniach. 

Od začiatku augusta realizujeme prípravné práce súvisiace s výmenou magnetickej rezonancie v našej nemocnici. Aktuálne prebieha demontáž starého MR prístroja a príprava na montáž nového, ktoré má byť odovzdané do prevádzky 27. októbra 2022.

Dňa 14.8.2022 sa skončilo 5-ročné funkčné obdobie štatutárneho orgánu UNM, ktorý tvorili generálny riaditeľ, medicínsky riaditeľ a ekonomický riaditeľ. Od 15.8.2022 sa mení a dopĺňa znenie zriaďovacej listiny UNM a štatutárnym orgánom sa stáva jeden riaditeľ.

Univerzitná nemocnica Martin má pre verejnosť naďalej zriadené odberné miesto na PCR a na antigénové testovanie. Vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu sa testy vykonávajú 3 dni v týždni - v pondelok, v stredu a v piatok.

Univerzitná nemocnica Martin ukončila so súhlasom Ministerstva zdravotníctva SR k 1. aprílu 2022 činnosť vakcinačného centra. Zároveň bola ukončená prevádzka výjazdovej očkovacej služby, ktorá zabezpečovala očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb a imobilných občanov v obciach.

Prijmeme na odbornú stáž zdravotníkov z Ukrajiny. Pre bližšie informácie kontaktujte personálne oddelenie UNM: +421 43 4203 382

Univerzitná nemocnica v Martine ukončuje podávanie monoklonálnych protilátok proti SARS-CoV-2 (bamlanivimab + etesivimab a casirivimab + indevimab), nakoľko majú výrazne obmedzenú účinnosť na variant omikron. Preto nie sú  odporúčané v liečbe rizikových pacientov s ochorením COVID-19.

Z dôvodu zvýšenia komfortu zriadila Univerzitná nemocnica Martin vo svojom areáli verejné WC určené pre pacientov a návštevy. Toalety tzv. kontajnerového typu sú umiestnené v zónach nemocnice, ktorými počas dňa prejde najväčšie množstvo ľudí.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.