Oznamy

Univerzitná nemocnica Martin má pre verejnosť naďalej zriadené odberné miesto na PCR a na antigénové testovanie. Vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu sa testy vykonávajú 3 dni v týždni - v pondelok, v stredu a v piatok.

V súvislosti s priaznivou epidemiologickou situáciou a na základe rozhodnutia RÚVZ v Martine sú v martinskej nemocnici pri dodržaní hygienických zásad opäť povolené návštevy hospitalizovaných pacientov. Pri vstupe na oddelenie je potrebné mať respirátor.

Neonatologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin organizuje v dňoch 24.-25. mája 2022 XV. ročník odborného podujatia Martinské neonatologické dni.

Program podujatia:

 

Klinika detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny JLF UK a UNM organizuje odborné podujatie ​4. Valčianske nástrahy, ktoré sa uskutoční v termíne 18. – 20. mája 2022.

Univerzitná nemocnica Martin ukončila so súhlasom Ministerstva zdravotníctva SR k 1. aprílu 2022 činnosť vakcinačného centra. Zároveň bola ukončená prevádzka výjazdovej očkovacej služby, ktorá zabezpečovala očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb a imobilných občanov v obciach.

Prijmeme na odbornú stáž zdravotníkov z Ukrajiny. Pre bližšie informácie kontaktujte personálne oddelenie UNM: +421 43 4203 382

Univerzitná nemocnica v Martine ukončuje podávanie monoklonálnych protilátok proti SARS-CoV-2 (bamlanivimab + etesivimab a casirivimab + indevimab), nakoľko majú výrazne obmedzenú účinnosť na variant omikron. Preto nie sú  odporúčané v liečbe rizikových pacientov s ochorením COVID-19.

Z dôvodu zvýšenia komfortu zriadila Univerzitná nemocnica Martin vo svojom areáli verejné WC určené pre pacientov a návštevy. Toalety tzv. kontajnerového typu sú umiestnené v zónach nemocnice, ktorými počas dňa prejde najväčšie množstvo ľudí.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.