Žilinská župa ocenila zamestnancov UNM

Zamestnanci Univerzitnej nemocnice Martin si prevzali ceny Žilinského samosprávneho kraja, ktoré im župa udelila za ich prácu, úsilie, odbornosť a ľudský prístup. Slávnostné udeľovanie cien sa konalo na historickej pôde Oravského hradu v Oravskom Podzámku. Oceňovanie  pracovníkov v zdravotníckom sektore zorganizovala žilinská župa už po druhý raz.

V kategórii Top lekár si ocenenie prevzala epidemiologička Univerzitnej nemocnice Martin MUDr. Adriana Kompaníková, vedúca lekárka Oddelenia nemocničnej hygieny. V kategórii Top sestra bola za UNM ocenená Mgr. Tatiana Mikitová, vedúca sestra Neonatologickej kliniky. Klinický farmaceut PharmDr. Michal Kolorz, PhD. si z rúk Eriky Jurinovej prevzal cenu za Top zdravotníckeho pracovníka a ako nezdravotnícky zamestnanec bol žilinskou župou ocenený Peter Pročka, vedúci prevádzkového oddelenie Univerzitnej nemocnice Martin.

 „Veľmi si vážim toto ocenenie a ďakujem tým, čo ma na toto ocenenie navrhli. Je to pre mňa vyjadrením, že si moju prácu vážia a pokladajú ju za potrebnú. Pred dvomi rokmi som mnohým ťažko vysvetľovala čo ako epidemiológ v nemocnici robím- dnes už nemusím,“ uviedla k oceneniu MUDr. Kompaníková, ktorá zároveň priblížila aj atmosféru samotného ceremoniálu. „Oceňovanie bolo v krásnom prostredí Oravského hradu, cena v podobe srdca je umeleckým dielom a mám ju v práci na čestnom mieste...vždy mi bude pripomínať, že aj napriek mnohým prekážkam má moja práca zmysel.
Organizátori nám okrem prekvapenia v podobe udeľovania šľachtických titulov pripravili aj prekrásny koncert. Po dlhej dobe som mala príležitosť stretnúť sa s mnohými kolegami, v príjemnom prostredí a aspoň na pár hodín zabudnúť na každodenný stres.“

Cena v podobe srdca nesmierne potešila aj vrchnú sestru martinskej neonatológie Mgr. Tatianu Mikitovú. „Ďakujem vedeniu UNM za nomináciu, veľmi si to vážim. Som presvedčená, že táto nominácia bola podporená výsledkami kvalitnej a profesionálnej ošetrovateľskej starostlivosti všetkých sestier neonatológie. Zároveň je to odkaz, že robím niečo správne a v neposlednom rade motivácia do budúcna.“

13.10.2021

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.