Zriadili sme triážny stan pre verejnosť

Na parkovisku vedľa rampy pre vstup verejnosti motorovým vozidlom do areálu UNM sme od pondelka 23. marca zriadili tzv. triážny stan. Pacientov tu v čase od 6.30 do 15hod roztriedia študenti medicíny a podajú im inštrukcie, na ktoré pracovisko UNM majú so svojim zdravotným problémom ísť. Od pondelka hlavný vstup do areálu UNM, určený pre peších, bude slúžiť výlučne na vstup pre zamestnancov UNM. Pacienti budú k stanu pri rampe určenej pre motorové vozidlá presmerovaní informačnými tabuľami, ktoré sa nachádzajú vo vonkajšej časti areálu nemocnice. UNM k tomuto kroku pristúpila z dôvodu očakávaného nárastu počtu pacientov s podozrením na koronavírusové ochorenie. Triážny stan má zabezpečiť rýchlu a správnu identifikáciu všetkých pacientov pred vstupom do areálu nemocnice a odklon všetkých s podozrením alebo potvrdením infekcie Covid-19 do vymedzených priestorov. 

UPOZORŇUJEME verejnosť, že zatiaľ nejde o odberové miesto, a že v tomto stane sa nebudú realizovať odbery biologického materiálu ľuďom, ktorí majú podozrenie na koronavírus. Naďalej platí, že ľudia s podozrením na koronavírus majú kontaktovať zriadené infolinky, kde im povedia, ako majú ďalej postupovať. Nie je tiež vhodné, aby volali priamo na našu infekčnú kliniku, pretože tým extrémne preťažujú náš zdravotnícky personál, ktorý má prioritne poskytovať zdravotnú starostlivosť pacientom.

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.