Parkovací systém

 

Univerzitná nemocnica v Martine prešla od 1.1.2018 na bezplatný systém parkovania na vyhradených parkovacích miestach pre pacientov a sprevádzajúce osoby.

Pre vjazd do UNM slúži závora Z1. Bezplatné parkovanie je možné na vyhradených parkovacích plochách pre klientov v zóne 1, kde sú umiestnené zberné parkoviská. Klient si pri vstupe vezme parkovací lístok z terminálu pri závore Z1 a po odchode z nemocnice tento lístok vloží do  terminálu výjazdovej závory Z1, ktorá sa mu otvorí. 

Do vnútorného areálu nemocnice platí zákaz vjazdu motorovým vozidlám okrem urgentných prípadov prevozu pacientov v ohrození zdravia. Pacient sa tam dostane cez závoru Z3 na základe požiadania prostredníctvom komunikátora, alebo osobnou návštevou pracovníka automobilovej vrátnice (28a). Povolený vstup majú vozidlá, ktoré prevážajú urgentné prípady, t.j.príjem na oddelenie urgentného príjmu, prevoz ženy na pôrod, úrazy, prevoz bezvládnej osoby alebo pod. Vstup je povolený aj pre vozidlá TAXI služieb prevážajúcich klientov UNM, pohrebné služby, vozidlá s príslušným povolením a vozidlá s aktivovaným prístupovým médiom  do parkovacieho systému UNM. 

Parkovanie v ZÓNE 1 a ZÓNE 2 je bezplatné. 

Upozorňujeme, že klienti môžu pre vstup do nemocnice využívať len závory Z1 a Z3. Za neoprávnený vstup do areálu UNM  prostredníctvom závory Z2 bude účtovaný poplatok 20,- €/24 hodín.  Poplatky za neoprávnený vstup prostredníctvom závory Z2 a strata parkovacieho lístka sa platia v parkovacom automate – termináli (PA) pri automobilovej vrátnici 28a.  

Tiež upozorňujeme na skutočnosť, že za stratu parkovacieho lístka, za neoprávnené parkovanie, ako aj za porušenie pravidiel parkovacieho poriadku budú udeľované sankcie. Parkovanie na trávnatých plochách a chodníkoch bude pokutované sumou 10€. Za prípadnú stratu parkovacieho lístka bude účtovaný poplatok 20€.

V prípade obsadenosti parkovacích plôch doporučujeme využívať iné možnosti parkovania mimo Univerzitnej nemocnice Martin.

 

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.