Tlačové správy

Organizátori chystajú už 5. ročník veľtrhu pracovných príležitostí v zdravotníctve. Po troch úspešných veľtrhoch v Českej republike, v Olomouci, sa tento rok uskutoční druhý martinský ročník, v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine.

Neonatológovia  sa opakovane stretávajú so situáciou, že keď sa dieťa narodí predčasne, rodičia sú plní obáv, neistoty a strachu. Radosť z očakávaného príchodu bábätka vystrieda veľká beznádej.

Prízemie pavilónu 14., kde sa nachádzajú odborné ambulancie a detská príjmová ambulancia Kliniky detí a dorastu UNM, sa vďaka šikovným rukám vychovávateliek Adriany Malinovskej a Márie Agrikolovej premenil na veselý priestor plný farebných malieb.

SLOVACRIN (Slovak Clinical Research Infrastructure Network) je medicínska výskumná infraštruktúra, ktorá podporuje a realizuje akademický klinický výskum v Slovenskej republike. Je súčasťou európskeho konzorcia ECRIN-ERIC od roku 2018.

V aktuálnom rebríčku hodnotenia nemocníc, ktorý pravidelne koncom roka zverejňuje Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), obájila Univerzitná nemocnica Martin bronzové miesto.

Mikuláš so svojou družinou nezabudol ani na deti, ktoré musia tieto dni tráviť v nemocnici.

Po dvojročnej prestávke sa v Martine opäť zišli najvýznamnejší slovenskí pediatri a pozvaní hostia zo zahraničia. Celoslovenská pediatrická konferencia s medzinárodnou účasťou - Galandove dni má bohatú tradíciu, čoho dôkazom je už 52. ročník.

Interná klinika gastroenterologická Univerzitnej nemocnice Martin sa v stredu 30. novembra zapojila do celoslovenského projektu „SIRIUS – berme pečeň vážne“, v rámci ktorého ponúkla širokej verejnosti možnosť bezplatného vyšetrenia pečene.

Organizátori Behu medikov odovzdali Univerzitnej nemocnici Martin finančný dar, ktorý sa im počas aktuálneho ročníka podarilo vyzbierať. Výťažok zo 6. charitatívneho behu a z podujatí v rámci 2.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.