Tlačové správy

Po dvojročnej prestávke sa v Martine opäť zišli najvýznamnejší slovenskí pediatri a pozvaní hostia zo zahraničia. Celoslovenská pediatrická konferencia s medzinárodnou účasťou - Galandove dni má bohatú tradíciu, čoho dôkazom je už 52. ročník.

Interná klinika gastroenterologická Univerzitnej nemocnice Martin sa v stredu 30. novembra zapojila do celoslovenského projektu „SIRIUS – berme pečeň vážne“, v rámci ktorého ponúkla širokej verejnosti možnosť bezplatného vyšetrenia pečene.

Organizátori Behu medikov odovzdali Univerzitnej nemocnici Martin finančný dar, ktorý sa im počas aktuálneho ročníka podarilo vyzbierať. Výťažok zo 6. charitatívneho behu a z podujatí v rámci 2.

Purpurová farba je oficiálnou farbou predčasne narodených detí. Neonatologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin sa do tejto farby vyzdobila a vysvietila pri príležitosti svetového dňa predčasne narodených detí, ktorý si pripomíname 17. novembra.

Univerzitná nemocnica Martin sa ako generálny partner zúčastnila Veľtrhu práce v zdravotníctve v Olomouci. Na najväčší veľtrh svojho druhu v širokom okolí prišlo až 48 vystavovateľov, ktorí predstavili viac ako stovku nemocníc a zdravotníckych zariadení z Čiech a zo Slovenska.

V Martine dnes poklepali základný kameň Univerzitnej nemocnice sv. Martina a spustili sa prípravné práce na realizáciu stavby. Slávnostný akt sa uskutočnil na mieste, kde má o štyri roky stáť nová nemocnica.

Trombóza je porucha zrážanlivosti krvi, kedy sa v krvnom riečišti vytvárajú krvné zrazeniny, ktoré môžu spôsobiť upchatie cievy. Hovorí sa jej aj tichý zabijak, pretože je najčastejšou príčinou náhlej smrti. Nepostihuje len staršiu generáciu, ale aj mladých ľudí.

Univerzitná nemocnica Martin (UNM) v spolupráci so zahraničnými pracoviskami dlhodobo vyvíja a zavádza do praxe inovatívne diagnostické a liečebné postupy.

MedGames je súťažno-vzdelávací projekt zameraný na študentov 5. a 6. ročníka všeobecného lekárstva študujúcich v slovenskom a anglickom jazyku a 2. a 3. ročníka ošetrovateľstva.

Október je mesiacom osvety za zdravé prsia. Zvýšiť pozornosť žien a upozorniť ich na dôležitosť prevencie proti rakovine prsníka sa snažíme aj na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Univerzitnej nemocnice Martin.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.