Investičné projekty

Minister Drucker podporuje zámer novej nemocnice

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker rokoval s dekanom Jesséniovej lekárskej fakulty profesorom Jánom Dankom a s vedením UNM o projekte novej univerzitnej nemocnice v Martine. Na oficiálnej návšteve ho sprevádzali generálny tajomník Služobného úradu MZ SR  Jozef Ráž a vedúci Inštitútu zdravotnej politiky MZ SR Martin Smatana. Na stretnutí sa zúčastnil aj primátor Mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Nové operačné sály na urológii

Urologická klinika Univerzitnej nemocnice v Martine operuje od konca mája na nových operačných sálach. Na oficiálnom odovzdávaní pracoviska sa zúčastnil štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Prof. MUDr. Stanislav Špánik, CSc. Realizácia projektu trvala šesť mesiacov a nemocnica preinvestovala viac ako 440-tisíc euro, ktoré získala z rozpočtových prostriedkov MZ SR.

Pľúcna klinika má jednotku intenzívnej starostlivosti

Klinika pneumológie a ftizeológie čoskoro otvorí novú jednotku intenzívnej starostlivosti. Pracovisko so štyrmi lôžkami sa nachádza na oddelení 5/3 a bude  určené pre pacientov, ktorí si vyžadujú nepretržitú a vysoko špecializovanú zdravotnú starostlivosť. Vzniklo komplexnou rekonštrukciou priestorov, kde boli pôvodne tri samostatné izby pre pacientov. 

Kompletná rekonštrukcia 1. internej kliniky

Univerzitná nemocnica v Martine za účasti ministra zdravotníctva Viliama Čisláka odovzdala do prevádzky zrekonštruovanú budovu 1. Internej kliniky. Projekt predstavoval celkovú rekonštrukciu hlavnej budovy a prístavby pavilónu č.7,ktorý bol postavený v roku 1935 a patrí k najstarším budovám nemocnice. Pracovisko má aktuálne 110 lôžok a nachádzajú sa v ňom - Oddelenie invazívnej kardiológie, Metabolická jednotka, Hemodialyzačné stredisko, interné lôžkové oddelenia, Jednotka intenzívnej starostlivosti, špecializované ambulancie v prístavbe a Urgentný príjem.

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.