Iné udalosti

Študentom ošetrovateľstva sme zorganizovali wokrshop

Univerzitná nemocnica Martin pripravila pre študentov ošetrovateľstva zaujímavý workshop, na ktorom si mohli vyskúšať rôzne úlohy, s ktorými sa budú v praxi stretávať. UNM sa aj takto snaží pomôcť pripraviť budúce sestry na prácu v zdravotníctve. 

NEMOCNICU NAVŠTÍVILA PREDSEDNÍČKA VÝBORU NR SR PRE ZDRAVOTNÍCTVO JANA BITTÓ CIGÁNIKOVÁ

Na pôde UNM sa dnes rokovalo o perspektívach a možnostiach financovania projektu novej univerzitnej nemocnice v Martine z Plánu obnovy a odolnosti. Pozvanie prijala predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková, poslanci NR SR Monika Kavecká, Milan Kuriak, Peter Vons, Igor Hus, županka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurínová a riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková. Stretnutie inicioval poslanec mestského zastupiteľstva v Martine Michal Uherčík a Martina Antošová, vedúca projektového tímu novej univerzitnej nemocnice v Martine.

Vďaka dobrovoľníkom si deň detí užili aj malí pacienti UNM

Medzinárodný deň detí potešil aj detských pacientov hospitalizovaných v Univerzitnej nemocnici Martin. Malým bojovníkom na Klinike detí a dorastu a detskom oddelení Psychiatrickej kliniky prišli rozdať darčeky dobrovoľníci spoločne s myšiakmi Mickey a Minnie. 

Navštívili nás študenti 8-ročného gymnázia

Univerzitná nemocnica Martin zorganizovala pre študentov Gymnázia Jozefa Lettricha nevšednú exkurziu. Jej súčasťou bola aj návšteva niektorých kliník, kde na študentov čakali rôzne zaujímavé aktivity. 

Špeciálnu cenu Sestra UNM za rok 2021 získalo päť zdravotníčok

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier udelila Univerzitná nemocnica Martin ocenenia „Sestra UNM za rok 2021“, za nadštandardné pracovné nasadenie a za profesionálnu starostlivosť o pacientov.

Svetový deň čistých rúk v UNM: Spojte sa pre bezpečnosť – umyte si ruky

Spojte sa pre bezpečnosť – umyte si ruky. Tak znie motto aktuálneho ročníka osvetovej kampane pri príležitosti Svetového dňa čistých rúk. Univerzitná nemocnica Martin sa do podujatia zapája pravidelne. Správny postup hygieny rúk a používanie dezinfekčných prípravkov si mohli ľudia vyskúšať v informačnom stánku priamo v areáli martinskej nemocnice a vďaka špeciálnej UV lampe následne skontrolovať, ako dôkladne si ruky vydezinfikovali.

Exkurzia študentov strednej zdravotníckej školy

Univerzitnú nemocnicu v Martine navštívili študenti zo Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Schererovej v Ružomberku.

Po COVID-e má pacient 3x väčšie riziko, že skončí na dialýze

Po prekonaní COVID-u je až 3x väčšie riziko, že ľuďom trvalo zlyhajú obličky a skončia na dialýze. Vyplýva to zo štúdie prezentovanej v Journal of the american society of nephrology. Vedci viac ako rok skúmali skupinu skoro 90-tisíc pozitívnych pacientov, minimálne 30 dní po prekonaní. Závery vedcov potvrdzujú fakt, že je bezpodmienečne nutné sledovať funkcie obličiek aj po uzdravení. 

Vyhlásili sa prípravné trhové konzultácie k výstavbe novej nemocnice v Martine

Univerzitná nemocnica v Martine (UNM) začala ďalšiu etapu prípravy projektu Univerzitnej nemocnice sv. Martina. Koncom februára zverejnil Útvar hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR (UHP) svoju analýzu a hodnotenie projektu novej univerzitnej nemocnice v Martine, v rámci ktorého odporúča pokračovať v príprave projektu. Ten je vo vysokom štádiu pripravenosti a má potenciál  uchádzať sa o realizáciu z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.  

Na Ukrajinu sme poslali špeciálny zdravotný materiál

Univerzitná nemocnica v Martine sa v sobotu 26. februára zapojila do zbierky určenej na pomoc vojnou postihnutým mestám na Ukrajine. Pomoc zorganizovala Fakultná nemocnica Trnava a prispeli do nej aj FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica, Nemocnica Poprad a Fakultná nemocnica J.A Reimana Prešov.

Cirkusovú manéž si detskí pacienti mohli opäť vychutnať naživo

Medicínski klauni z o.z. Červený nos prichádzajú s programom Cirkus Paciento na detské oddelenie Psychiatrickej kliniky Univerzitnej nemocnice Martin každý rok. Vlani bolo pre pandémiu a prísne protiepidemické opatrenia možné program zorganizovať len v online forme. 

Lekári a medici si vyskúšali laparoskopické operácie vo virtuálnej realite

. Prácu s laparoskopickým simulátorom si lekári a študenti medicíny mohli vyskúšať v netradičnom mobilnom showroome, ktorý bol na jeden deň pristavený v areáli Univerzitnej nemocnice Martin. 

Rozhovor s profesorom Milošom Jeseňákom o význame očkovania detí

Imunológ Miloš Jeseňák potvrdzuje, že postcovidové ťažkosti u detí môžu byť pomerne závažné a pretrvávajúce.

Univerzitná nemocnica Martin je tretia najlepšia slovenská nemocnica

V hodnotení slovenských nemocníc inštitútom INEKO (Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy) za rok 2021 patrí Univerzitnej nemocnici Martin tretie miesto. Ocenenie bronzová Nemocnica roka medzi štátnymi univerzitnými a fakultnými nemocnicami patrí UNM už tretí rok po sebe. Z prvej trojky vypadla počas siedmich ročníkov hodnotenia iba dvakrát.

Mikuláš potešil deti hospitalizované v UNM

Mikuláš v sprievode čerta a anjela navštívil deti, ktoré sú hospitalizované v Univerzitnej nemocnici Martin. Darčeky dostali aj bábätká na Neonatologickej klinike.

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.