Iné udalosti

Medzinárodný deň zriedkavých ochorení

Posledný februárový deň je vyhlásený za Medzinárodný deň zriedkavých ochorení. Univerzitná nemocnica Martin má 14 špecializovaných pracovísk pre zriedkavé ochorenia, ktoré sú zaradené do Národného zoznamu pracovísk pre zriedkavé choroby na Slovensku. 

Pridávame sa k európskej snahe transformovať zdravotníctvo

Európska komisia spoločne s členskými a nečlenskými krajinami EÚ investuje viac ako 305 miliónov eur do transformácie zdravotníckych systémov naprieč Európou. Ministerstvo zdravotníctva SR a Univerzitná nemocnica Martin sa spolu so 62 európskymi inštitúciami zapájajú do spoločnej iniciatívy. Partnerstvo pre transformáciu zdravotníckych systémov ("Transforming Health Care Systems - THCS") bude pracovať najbližších 7 rokov, pričom cieľom je zlepšiť zdravie ľudí v Európe.

Na JLF v Martine sa vracia Veľtrh práce v zdravotníctve, jeden z najnavštevovanejších na Slovensku

Organizátori chystajú už 5. ročník veľtrhu pracovných príležitostí v zdravotníctve. Po troch úspešných veľtrhoch v Českej republike, v Olomouci, sa tento rok uskutoční druhý martinský ročník, v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine. Prezentovať sa príde viac ako 25 zdravotníckych zariadení zo Slovenska aj Česka, dohromady zastupujúcich vyše 60 nemocníc. Vstup je zdarma. 

Čakárne detskej kliniky hrajú veselými farbami

Prízemie pavilónu 14., kde sa nachádzajú odborné ambulancie a detská príjmová ambulancia Kliniky detí a dorastu UNM, sa vďaka šikovným rukám vychovávateliek Adriany Malinovskej a Márie Agrikolovej premenil na veselý priestor plný farebných malieb. 

Univerzitná nemocnica Martin je 3. najlepšou štátnou nemocnicou na Slovensku

V aktuálnom rebríčku hodnotenia nemocníc, ktorý pravidelne koncom roka zverejňuje Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO), obájila Univerzitná nemocnica Martin bronzové miesto. 

Mikuláš navštívil malých pacientov

Mikuláš so svojou družinou nezabudol ani na deti, ktoré musia tento deň tráviť v nemocnici.

Neonatologická klinika sa pri príležitosti svetového dňa predčasne narodených detí vysvietila na fialovo

Purpurová farba je oficiálnou farbou predčasne narodených detí. Neonatologická klinika Univerzitnej nemocnice Martin sa do tejto farby vyzdobila a vysvietila pri príležitosti svetového dňa predčasne narodených detí, ktorý si pripomíname 17. novembra. 

Zúčastnili sme sa na Veľtrhu práce v zdravotníctve v Olomouci

Univerzitná nemocnica Martin sa zúčastnila Veľtrhu práce v zdravotníctve ako generálny partner. Na najväčší veľtrh svojho druhu v širokom okolí prišlo 48 vystavovateľov z Čiech a zo Slovenska.

MedGames 2022 boli opäť výnimočné

Súťaž pre študentov medicíny a ošetrovetľstva sa konala aj v Univerzirnej nemocnici Martin.

 

Ružovým oblečením podporujeme boj za zdravé prsia

Október je mesiacom osvety za zdravé prsia. Zvýšiť pozornosť žien a upozorniť ich na dôležitosť prevencie proti rakovine prsníka sa snažíme aj na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Univerzitnej nemocnice Martin. 

Škola v bielom oslavuje 60 rokov

Základná škola s materskou školou pri zdravotníckom zariadení vzdeláva deti hospitalizované na detských oddeleniach Univerzitnej nemocnice Martin už 60 rokov. Od svojho založenia v roku 1962  pedagógovia odučili viac ako 112-tisíc detí. 

Milé poďakovanie zdravotníkom z Očnej kliniky

Lekárom a zdravotným sestrám z ambulancie pre cievne ochorenia sietnice Očnej kliniky Univerzitnej nemocnice Martin pripravili pacienti nečakané a milé prekvapenie. Rozhodli sa im osobne poďakovať za zdravotnú starostlivosť, ktorú dostávajú.

Šálkou kávy môžete podporiť predčasne narodené deti

Vedeli ste, že kofeín významne prospieva predčasne narodeným deťom? Predčasniatka dostanú pri narodení dávku kofeínu zodpovedajúcu 25 šálkam kávy. 

MEDGames 2022 budú opäť aj na pôde UNM

Po trojročnej pauze sa vracia obľúbená súťaž pre študentov medicíny a ošetrovateľstva MEDGames. 7. Ročník podujatia sa bude konať v dňoch 21.-22. októbra 2022. Druhý súťažný deň bude na pôde Univerzitnej nemocnice Martin, študenti budú riešiť rozmanité úlohy a kazuistiky na jednotlivých stanoviskách.

Festival medikov tento rok podporí Kliniku detskej anesteziológie a intenzívnej medicíny

Každoročne celý výťažok venujú na inú kliniku v Univerzitnej nemocnici Martin, výťažok z tohto ročníka poputuje na Kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny. 

Stránky

Web stránka Univerzitnej nemocnice Martin používa súbory cookie na spravovanie, vylepšovanie a prispôsobovanie obsahu potrebám používateľa. Prehliadaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.