Koloproktologická ambulancia (ochorenia čriev, konečníka)

Lekári

MUDr. Mária Lilgová | MUDr. Katarína Pavlorková | MUDr. Janka Podobová-Sivková | MUDr. Katarína Žuchová

Sestry

Ivica Rožková
Ordinačné hodiny
Dni v týždni V čase
Pondelok 8:00 — 13:00
Utorok neordinuje
Utorok neordinuje
Štvrtok neordinuje
Piatok 8:00 — 13:00

Koloproktologická ambulancia je zameraná na diagnostiku ochorení hrubého čreva a konečníka so stanovením optimálneho liečebného postupu, sledovanie pacientov v pooperačnom období po operačných výkonoch na hrubom čreve a konečníku, dispenzarizácia pacientov po operáciách pre zhubné ochorenia hrubého čreva a konečníka. Koloproktologická ambulancia spolupracuje taktiež so stomickou poradňou. Zameriava sa najmä na diagnostiku a liečbu pacientov s kolorektálnym karcinómom, IBD (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), prolapsom rekta a anu, perianálnych abscesov a fistúl.

Ambulancia sa nachádza v Steinerovom chirurgickom pavilóne na prízemí, č. dverí 58. Na vyšetrenie si pacient donesie kompletnú zdravotnú dokumentáciu, výsledky endoskopických vyšetrení (gastrofibroskopia, kolonoskopia), CD nosič s výsledkami zobrazovacích metód - MR, CT, PET/CT, alebo ich realizujúce pracovisko cez systém PACS zašle do UNM, výsledky laboratórnych vyšetrení. Na Koloproktologickú ambulanciu sa neobjednávajú pacienti s hemoroidmi a ritnými trhlinami (tzv.análne fisúry). Títo pacienti budú ošetrení na Všeobecnej chirurgickej ambulancii.

Na vyšetrenie je potrebné vopred sa objednať kliknutím na objednať vyšetrenie, alebo sa môžete objednať aj prostredníctvom Klientskeho centra UNM na telefónnych číslach: 043/4203 994043/4203 995.